Ho 25-NP-0000 Current Sensor, 25A, 4.5VDC-5.5VDC Lem
LEMSKU: HO 25-NP-0000 Order code: 2664236
Price:
Tax included Shipping calculated at checkout
Stock:
In stock (300 units), ready to be shipped
Documents et téléchargements
Description
LEM - HO 25-NP-0000 - Current Transducer, HO-NP Series, PCB, 25A, -62.5A to 62.5A, 1 %, Voltage Output, 5 Vdc
  • Sensor Output: Voltage
  • Supply Voltage DC Min: 4.5V
  • Supply Voltage DC Max: 5.5V
  • Current Measuring Range DC: -62.5A to 62.5A
  • Current Measuring Range AC: -62.5A to 62.5A
  • Response Time: 3.5µs
  • Accuracy %: 1%