ECM100US05 Power Supply, AC-DC, Medical, 5V, 20A XP Power
XP POWERUGS :ECM100US05 Code de commande:1005731
Prix:
incl. T.V.A. Calcul des frais d'expédition à la caisse
Stock:
En stock (71 unité)
Documents et téléchargements
description
XP POWER - ECM100US05 - AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Output, 100W @ 5CFM, 75 W
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Power Rating (Covection Cooling): 75W
  • Power Rating (Forced Cooling): 100W @ 5CFM
  • Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC
  • Power Supply Output Type: Adjustable, Fixed
  • Output Voltage - Output 1: 5V
  • Output Current - Output 1: 20A
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Current - Output 2: 20A
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Output Voltage - Output 4: -
  • Current, Output 4: -
  • Product Range: ECM Series
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Approval Bodies: cUL, EN, IEC, UL
  • Approvals / Standards: CSA 22.2 No. 60601, EN 60601, ES 60601
  • Efficiency: 85%
  • External Depth: 114.3mm
  • External Length / Height: 30.5mm
  • External Width: 63.5mm
  • Frequency Max: 63Hz
  • Frequency Min: 47Hz
  • Height: 30.5mm
  • Input Frequency: 63Hz
  • Input Voltage AC Max: 264V
  • Input Voltage AC Min: 90V
  • Input Voltage DC Max: 370VDC
  • Input Voltage DC Min: 120VDC
  • Length: 114.3mm
  • Line Regulation: 0.5%
  • Load Regulation: 1%
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Operating Temperature Max: 80°C
  • Output Power: 100W