IU2409SA Converter, DC/DC, 2:1I/P, 2W, 9V XP Power
XP POWERSKU:IU2409SA Bestelcode:1435423
Prijs:
Incl. BTW Verzendkosten berekening in de checkout
Voorraad:
Op voorraad (66 units)
Documenten en downloads
Omschrijving
XP POWER - IU2409SA - Isolated Through Hole DC/DC Converter, Regulated, ITE, 2:1, 2 W, 1 Output, 9 V, 222 mA
  • CONVERTER, DC/DC, 2: 1I/P, 2W, 9V
  • No. of Outputs: 1 Output
  • Output Power Max: 2W
  • Output Voltage - Output 1: 9V
  • Output Current - Output 1: 222mA
  • Output Voltage - Output 2: -
  • Output Current - Output 2: -
  • Output Voltage - Output 3: -
  • Output Current - Output 3: -
  • Product Range: -
  • Input Voltage DC Min: 18V
  • Input Voltage DC Max: 36V
  • DC / DC Converter Output Type: Fixed
  • DC / DC Converter Type: SIP
  • DC / DC Converter Mounting: Through Hole
  • Width: 9.2mm
  • Height: 11.1mm
  • Depth: 21.85mm
  • SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
  • Efficiency: 77%
  • External Depth: 11.1mm
  • External Length / Height: 21.85mm
  • External Width: 9.2mm
  • Isolation Voltage: 1kV
  • Line Regulation: 0.5%
  • Load Regulation: 1%
  • No. of Outputs: 1Outputs
  • Off Load Current: 8mA
  • Operating Temperature Max: 85°C
  • Operating Temperature Min: -40°C
  • Output Ripple Voltage pk-pk: 80mV
  • Power Rating: 2W
  • Supply Voltage: 24V